Dalinių krovinių pervežimai: ypatumai, privalumai

Visą vietą transporte (pavyzdžiui, automobilyje) užimantis krovinių gabenimas vadinamas pilnu. Ne mažiau paklausūs yra ir dalinių krovinių pervežimai. Tai krovinio transportavimas, kuris susideda iš atskirų skirtingų siuntėjų partijų.

Kam tinka toks pristatymo būdas?

Tai optimalus pristatymo būdas tiems pardavėjams, kurie realizuoja nedideles prekių partijas. Leidžia greitai ir minimaliomis sąnaudomis transportuoti siuntas. Paslauga yra paklausi tarp individualių verslininkų, tačiau ja noriai naudojasi ir didelės įmonės.

Pervežamų prekių tipas

Adresatui galima pristatyti bet kokio tipo krovinį, įskaitant maisto produktus, chemikalus, atsargines dalis, batus ir drabužius. Tačiau kartu yra svarbu, kad transportuojamos prekės galėtų būti konsoliduotos su kitomis prekėmis, nekeltų grėsmės jų vientisumui.

Tačiau pavojingos medžiagos, negabaritiniai kroviniai, greitai gendantys produktai tokio tipo pristatymui nepriimamos.

Konsolidavimas

Transporto ir logistikos įmonė paima prekes iš siuntėjo ir pristato jas į sandėlį. Čia jos bus iki to momento, kai susirinks partija. Laukimo laikas, kaip taisyklė, neviršija 7 dienų. Per šį laiką transporto ir logistikos įmonės specialistai sulygina faktinį prekių kiekį su lydimuosiuose dokumentuose pareikštu kiekiu, rengia reikiamą dokumentaciją.

Laikinojo saugojimo sandėlis aprūpintas greito ir tvarkingo pakrovimo ir iškrovimo sistemomis, numato atskirus blokus siuntų išdėstymui.

Transporto rūšis

Dalinių krovinių pervežimai leidžia naudotis įvairiomis transporto rūšimis. Dažniausiai tai yra automobilis ar laivas, bet gali būti ir geležinkelis ar lėktuvas. Transporto rūšis parenkama atsižvelgiant į pervežamų prekių ypatybes.

Geografija

Daliniai kroviniai pristatomi visame pasaulyje, taip pat ir iš Jungtinės Karalystės dalinės partijos dažnai siunčiamos į kitas Europos šalis – į Prancūziją, Olandiją, Belgiją, Ispaniją. Kitos populiarios kryptys – Lietuva ir kitos Baltijos šalys, Skandinavija, Rytų ir Centrinė Azija ir kt.

Konsoliduotų partijų privalumai

Konsoliduotų partijų siuntimo pliusai:

  • Dokumentai forminami vieną kartą, kas žymiai sumažina pristatymo laiką.
  • Visų į konsoliduotą partiją įeinančių siuntų savininkai pasidalija tarp savęs pervežimo išlaidas, kas leidžia žymiai sutaupyti.
  • Mažiau rizikos, susijusios su muitinės procedūromis.

Konsoliduoti kroviniai yra apdrausti vežėjo, kaip taisyklė, nuo visų su krovinių gabenimu susijusių rizikų.

Comments are closed.